Poľsko

Správa z mobilitného stretnutia žiakov a pedagógov Erasmus +

Dátum : 14.5.2017 -19.5.2017

Miesto konania: Gymnazjum nr 1 w Nysie im. Tadeusza Kosćiuszki, Nysa, Poľsko

Priebeh konania:

Do Nysa sme vycestovali vlakom zo žst. Nové Zámky dňa 14.05.2017 (EC130 Varsovia,10:16 h) do žst. Katowice, odkiaľ sme spoločne s francúzskou skupinou autobusom pricestovali do Nysa. Žiaci boli rozdelení do rodín a nasledujúci deň, až do skončenia pobytu, sme realizovali aktivity súvisiace s témou projektu.

Pondelok. V škole nás privítala p.riaditeľka a žiaci prezentovali svoju školu a pripravili pre nás kultúrny program. V skupinách sme pripravovali jedlo z ovocia a zeleniny. Po obede sme mali prehliadku po meste Nysa.

Utorok. Ráno sme začali športovými hrami, relaxom a tancovaním. Po obede sme mali možnosť zasúťažiť si v rámci programu ODYSSEY OF THE MIND, do ktorého je škola úspešne zapojená. Prehliadka mesta pokračovala v historickej pevnosti ST. HEDVIGŚ BASTION. Po návrate do školy prebiehala súťaž o najkrajšie logo projektu. Zvíťazilo logo z Malty.

Streda. Celodenný výlet do Krakowa a soľnej bane vo Vieličke bol veľmi zaujímavý. Dozvedeli sme sa o histórii mesta a zažili už čulý turistický ruch.

Štvrtok. Úlohy súvisiace s projektom sme ukončili v ekologickej farme v neďalekom GOSPODARSTVO WAGNEROWKA, Lubnow . Majiteľ farmy nás previedol po celom hospodárstve porozprával o včelárstve a pochutili sme si na zdravom jedle z pohánky. Neskôr sme navštívili mestskú radnicu, kde nás privítal pán primátor. Večer sme trávili s rodičmi žiakov pri jazere v Nysa, plavili sme sa po jazere a pohostili pri ohnisku na barbercue.

Piatok. Z Nysa sme vycestovali autobusom o 8:30 do Katowíc, kde sme po krátkej prehliadke mesta nastúpili do vlaku. (EC 131Varsovia, príchod do NZ 17:44 h).

Mobilitné stretnutie prebehlo bez problémov, žiaci sa adaptovali na prostredie veľmi dobre, komunikovali so svojimi kamarátmi nielen v anj ale aj po francúzsky a poľsky. Všetky úlohy projektu sme splnili a sú dokumentované fotografiami na web stránke školy.

Zúčastnení :  Mgr. M.Viszlayová          Mgr. M.Luptáková

Mgr.I.Reháková              Mgr. R.Goriláková

Lea Vida                         Rebeka Ryšavá

Laura Demová               Miriam Gyurkovicsová

Teodora Vulič                 Teo Schváb

Kristína Bencová             Viktor Hrala

Letom -svetom: Nysa, máj 2017

V týchto dňoch doznievajú zážitky našich žiakov z mobility do poľského mesta Nysa. Nebolo ľahké vzdať sa domáceho pohodlia a vycestovať do neznáma. Cesta vlakom do Katowíc ubehla veľmi rýchlo a ani sme sa nenazdali a už sme sa viezli autobusom s Francúzmi do mestečka Nysa. Rodiny a pani učiteľky pre nás pripravili pocit domova, a tak sa prvotné obavy z neznámeho rýchlo rozplynuli. Program projektu bol veľmi zaujímavý a rozsiahly, veď pozrite si fotodokumentáciu. Úlohy sme splnili na jednotku. Týždeň v Poľsku rýchlo ubehol a už teraz závidíme tým, ktorých čaká cestovanie do Francúzska na budúci školský rok.

Vytvorte si webové stránky zdarma!